4blok

4BLOK

Projekt 4BLOK je jako dar z nebes pro lidi, kteří sní o domě, kde by mohli čerpat inspiraci, důvěryhodnost a klid, a při tom se neoddělovat od rušného centra města.

Daný komplex nabízí široký výběr bytů, a to od jednopokojových studií, až po pětipokojové apartmá. Celkem se zde nachází 210 bytů pro každý vkus.

Autor projektu: CRESTYL
Realizace: First Choise
Status: For sale
Umístění: Prague 10 – Vršovice

 


 

Popis projektu

Komplex 4BLOK byl původně vytvářen jako ekologicky orientovaná struktura, která je zaměřená na zdravou interakci s okolním ekosystémem. Níže jsou uvedeny jen některé příklady znázorňující infrastrukturu daného komplexu, která je navržena tak, aby výrazně zlepšila funkčnost a efektivnost projektu:

• na povrchu budov jsou instalovány speciální rezervoáry na sběr dešťové vody, která je součástí systému zavlažování zeleně v areálu

• hlavní ventilační systémy jsou vystavěny tepelnými čerpadly, repliky hodinek které poskytují zdravé mikroklima v místnostech se současným obnovením

• garáže komplexu zahrnují nabíječky pro elektromobily

Mimo jiné, komplex 4BLOK má zvláštní vlastnost – je vybaven březovým hájem ve vnitřním dvoře.


Popis okolí

Komplex se nachází ve Vršovicích (Praha 10). V poslední době se zde provádí aktivní rekonstrukce a zdokonalení čtvrtí, která v sobě zahrnuje rozšíření zeleně, opravu starých a vytváření nových obytných zón a parků.

Všude se obnovují chodníky a cyklostezky, a také se objevují bulváry v romantickém francouzském stylu. Čtvrť rychle a jistě dostává harmonický vzhled, který je zcela v souladu s platnými normami.

Začátek výstavby: 15.4.2015
Uvedení do provozu: 30.8.2017